Neděle, 9. prosinec 2018

V čase 0:45 hodin oznámili na linku 156 obyvatelé domu v ulici V Kasárnách, že je ve čtvrtém patře velký hluk a oni nemohou spát. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, strážníci zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. V jednom z bytů se ozývala hudba a byl zde slyšet hlasitější hovor více lidí. Strážníci zde bydlícího muže ze Slovenska upozornili, že je doba nočního klidu a proto je třeba chovat se ohleduplně. Následně byl muž poučen o způsobu řešení události, pokud by se rušení nočního klidu opakovalo. Muž vše pochopil, následně byl již klid.

„Mejdan narkomanů“ – tak označila situaci žena, která v dopoledních hodinách oznámila, že je v prostoru u Kina 90 velké množství poházených injekčních stříkaček. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která posbírala velké množství poházených stříkaček a také rozsypané injekční stříkačky ze zde pohozeného „žlutého“ kontejnerku. Provedena fotodokumentace události.

V čase 10:40 hodin oznámila na linku 156 paní, že v ulici Dukelských hrdinů je na chodbě jednoho z domů cizí štěně. Hlídka MP Kolín na místě odchytla asi 3 měsíce starou fenku křížence labradora a umístila ji do psího útulku.

Sobota, 8. prosinec 2018

V čase 9:26 hodin volala ostraha prodejny Billa v Seifertově ulici, že zde chytili psa, který jim vběhl do prodejny. Zřejmě se někomu zaběhl, protože měl obojek se známkou. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, vzhledem k tomu, že nebylo možno zjistit jeho majitele, byl tříbarevný pes, zřejmě foxteriér, převezen do městského útulku.

Pátek, 7. prosinec 2018

V čase 14:00 hodin nalezl občan, v prostoru Karlova náměstí, peněženku bez finanční hotovosti. Po provedení nezbytných úkonů byla peněženka předána na Ztráty a nálezy při MÚ Kolín, protože nebylo možno vyrozumět majitele.

V čase 15:08 hodin oznámil občan, prostřednictvím linky 156, nález použité injekční stříkačky. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, zde čekal oznamovatel a nebezpečný infekční materiál strážníkům označil. Provedena fotodokumentace nálezu, který byl strážníky odklizen do sběrného kontejneru.

V čase 16.26 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců Billa – Futurum. Uvedli, že zde při krádeži přistihli dívku, která pronesla zboží za pokladní zónu s úmyslem, že ho odcizí. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že mladistvá (15 let) dívka z okresu Nymburk naplnila skutkovou podstatu úmyslným jednáním, když odcizila zboží v hodnotě 199,- Kč. Ke krádeži se hlídce MP Kolín doznala, přestupek proti majetku byl vyřešen příkazem na místě – pokutou. Událost bude oznámena OSPODu.

V čase 19:00 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců Billa – Futurum. Uvedli, že zde při krádeži přistihli dva chlapce, každý odcizil energetický nápoj Red Bull, který vložili do kapes u oděvu. Poté prošli za pokladní zónu s úmyslem, že „nápoj, co dává křídla“ ukradnou. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, strážníci zjistili, že se jedná o dva nezletilce (14 let) z okresu Kolín, které si, po telefonickém oznámení situace, vyzvedli zákonní zástupci. Na dotaz, proč ukradli energetické nápoje, když u sebe měli hotovost, vysvětlili tak, že chtěli vyzkoušet „něco vzít“. Vzhledem k tomu, že nelze řešit, vzhledem k věku, jako přestupek, budou obě události předány OSPODu. Zboží bylo navráceno zpět do prodeje.

Čtvrtek, 6. prosinec 2018

V čase 10:15 hodin oznámila na linku 156 paní, že před prodejnou Profizoo, která se nachází v obchodním centru v ulici Kremličkova, leží použitá injekční stříkačka. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která injekční stříkačku nalezla a uložila do sběrného boxu.

V čase 14:40 hodin oznámila na linku 156 paní, že v ulici Za Baštou pobíhá bílo – černý psík a nikde poblíž není jeho majitel. Vypadá to tedy, že se někomu zaběhl. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, které se psa podařilo odchytnout. Během „této akce“ se prostřednictvím linky 156 obrátila s žádostí o pomoc paní, které se pes ztratil. Vzhledem k tomu, že se jednalo o právě odchyceného tuláka, strážníci ho šťastné majitelce předali.

V čase 19:30 hodin oznámil člen ostrahy nádraží ČD, že tam má problém s bezdomovci. Hlídka MP Kolín po příjezdu na místo oznámení zjistila přítomnost muže a ženy, kteří byli pod vlivem alkoholu a hlasitě řešili svoje osobní spory. Obě problémové zanedbané osoby byly, po zjištění totožnosti, vykázány z prostoru haly ČD.

Středa, 5. prosinec 2018

V čase 19:01 hodin oznámili na linku 156 občané, že v jejich vchodu domu, který se nachází v ulici Kremličkova, spí ve výtahu nějaký muž. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se jedná o zde bydlícího muže, který nebyl schopen nalézt svoje klíče od bytu. Strážníci muži nabídli, že mu na místo přivolají zámečnickou firmu, která mu byt odborně otevře. Muž souhlasil a přivolaný zámečník byt otevřel. Vzhledem k tomu, že zde nebylo třeba dalších úkonů nebo opatření, strážníci poté místo opustili.

V čase 19:24 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců společnosti Billa – náměstí Republiky. Uvedli, že zde zadrželi osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Mladík z okresu Kolín naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když dal do krabice 5x láhev Jameson v celkové ceně 2395,- Kč, s takto připraveným zbožím vyčkával u vstupu do obchodu, aby mohl opačným směrem z obchodu se zbožím vyběhnout. To se mu také podařilo, ale již zde čekala připravená ostraha a muže při krádeži zboží zadržela. Mladíkovi připravená „finta“ nevyšla, ke krádeži se přivolané hlídce MP Kolín doznal. Přestupek proti majetku byl vyřešen příkazem na místě – pokutou vyšší hodnoty. Odcizený alkohol byl navrácen zpět do prodeje.

Úterý, 4. prosinec 2018

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, zjistili strážníci vyvrácený kamenný patník, který na Karlově náměstí odděluje parkovací plochu a chodník. Dále zde byla zjištěna závada na chodníku u č. p. 91, kde je poškozená dlažba. Provedeny fotodokumentace událostí, které budou předány ve smyslu nahledané závady.

V čase 14:04 hodin bylo přijato telefonické oznámení od zaměstnanců obchodu New Yorker, který je součástí nákupního centra Futurum. Uvedli, že zde zadrželi dvě dívky, které zde odcizily zboží. Obě mladistvé z okresu Kolín v prodejně odcizily oděvy (trička), první dívka v celkové hodnotě 357,- Kč (zboží ukryla do batohu) a druhá dívka v celkové hodnotě 367,- Kč (zboží ukryla do kabely). Přivolané hlídce MP Kolín se obě mladistvé ke krádeži doznaly, přestupek proti majetku byl u obou vyřešen příkazem na místě – pokutou. Vzhledem k tomu, že přestupek proti majetku spáchaly osoby mladistvé, budou obě události oznámeny OSPODu. Zboží bylo navráceno zpět do prodeje.

V čase 16:40 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení s prosbou, aby strážníci odemkli Centrální hřbitov, kde zůstala uvězněná jedna paní. Hlídka MP Kolín se dostavila na místo a paní vysvobodila.

Pondělí, 3. prosinec 2018

V čase 19:55 hodin oznámil na linku 156 občan, že u Starých lázní volně pobíhá německý ovčák. Hlídka MP Kolín na uvedeném místě odchytla psa, asi dvouletého NO a převezla ho do městského útulku.

V čase 22:15 hodin oznámili na linku 156 obyvatelé jednoho vchodu domu, který se nachází v ulici Funkeho, že nemohou spát, neboť je zde rušen noční klid. Hlídka MP Kolín se dostavila na místo, kde zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Jednomu zde bydlícímu se narodil potomek a on ho, jako řádný otec, chtěl pořádně „oslavit“. Strážníci muže upozornili, že je doba, kdy má být v domě zachován noční klid a bylo by tedy dobré, aby již pro tento den zanechal slavení a šel se vyspat. Novopečený otec se omluvil, strážníci popřáli mnoho zdraví narozenému potomkovi a muž se odebral spát. Poté byl již v domě klid.

Sobota, 1. prosinec 2018

V čase 09:21 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců společnosti Kaufland. Uvedli, že zde zadrželi osobu, která je důvodně podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Velmi problémový závislý muž (adresa pobytu na ohlašovně MÚ Kolín) opět naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když odcizil v Kauflandu zboží v celkové hodnotě 308, 80 Kč. Zboží uschoval v bundě a ponožkách, následně prošel pokladní zónou bez jeho zaplacení. Ke krádeži se na místě doznal a vyčkal příjezdu hlídky MP Kolín. Po zjištění skutečného stavu věci byl strážníky převezen, z důvodu problémové trestní minulosti na policii, kde si muže převzali policisté k provedení dalších opatření.

V čase 11:35 hodin oznámila na linku 156 paní, že viděla, jak na ulici Tovární z auta někdo vyhodil psa a ten nyní pobíhá po ulici. Hlídka MP Kolín se dostavila na místo, kde odchytla fenku rasy yorkshirský teriér a odvezla ji do psího útulku. Fenečka, která je dle pracovníků útulku starší, klidná milá dáma, dostala jméno Žofka. V případě, že se nenajde její majitel, bude dána k adopci.

V čase 13:14 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců OD Tesco. Uvedli, že zde zadrželi chlapce, který zde odcizil zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že se jedná o nezletilého chlapce z Kolína (12 let), který odcizil drogistické zboží v hodnotě 367,- Kč. Chlapce, který se krádeže zboží dopustil již v minulosti, si převzala matka. Vzhledem k tomu, že osoba podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku je osobou nezletilou, není možno řešit jako přestupek. Dále byla matka upozorněna, že bude celá událost opět předána OSPODu.

V čase 23:12 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení, že v ulici Antonína Dvořáka, v jednom z bytů, ruší nájemníci noční klid. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Nájemník bytu, který okamžitě hudbu vypnul, byl upozorněn a poučen, jak by bylo postupováno v případě, že by znovu z jeho strany docházelo k rušení nočního klidu. Muž vše pochopil, poté byl již v domě klid.

Pátek, 30. listopad 2018

V čase 6:20 hodin oznámila paní z MÚ Kolín, že v průchodu u radnice leží nějaký muž. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která muže nalezla, probudila a vykázala z místa. Jednalo se o občana slovenské národnosti, který hlídce sdělil, že neměl kde spát, a proto si lehl v průchodu. Muž byl, po provedení úkonu ke zjištění jeho totožnosti, z místa vykázán.

V čase 12:58 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy OC Futurum, že v prodejně New Yorker zadrželi osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, nezletilý chlapec (14 let) odnesl vystavené zboží v hodnotě 549,- Kč za pult s oblečením a odtrhl bezpečnostní kód. Tím zboží úmyslně poškodil a následně ho pronesl přes pokladní linii bez zaplacení. Zde byl zadržen ostrahou a předán přivolané hlídce MP Kolín. Vzhledem k věku pachatele byla o události vyrozuměna matka, která následně přislíbila poškozené straně zboží uhradit. Vzhledem k tomu, že osoba podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku je osobou nezletilou, není možno událost řešit jako přestupek. Dále byla matka upozorněna, že bude celá událost předána OSPODu.

V čase 18:20 hodin žádali, prostřednictvím linky 156, o pomoc zaměstnanci OD Tesco, že tam mají agresivního zákazníka, který napadl ochranku. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zde zjistila, že agresivní muž napadl ochranku Tesca a jednomu muži způsobil krvácející poranění na hlavě. Muž, který byl pod vlivem návykové látky, si ve vnitřním prostoru OD Tesco zapálil cigaretu a ostrahu, která ho upozornila, že toto zde není možné, poté napadl. Vzhledem k tomu, že muž přesto, že byl opakovaně hlídkou MP Kolín vyzván „jménem zákona“, aby upustil od protiprávního jednání, nebo bude použito donucovacích prostředků, neuposlechl a v tomto jednání pokračoval. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky, přivolali na místo hlídku policie, a na místo se také dostavila přivolaná RZS. Zraněný muž byl převezen záchranáři do kolínské nemocnice, útočník byl strážníky, na žádost policie, převezen na služebnu OO PČR, kde si ho i celou událost policisté převzali k provedení dalších opatření.

Čtvrtek, 29. listopad 2018

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, zjistili strážníci propadlou část chodníku, který se nachází u přechodu pro chodce v ulici Politických vězňů a nám. Republiky. Provedena fotodokumentace události, která bude předána ve smyslu nahledané závady.

Středa, 28. listopad 2018

Při kontrolní činnosti, kterou strážníci prováděli v okolí ulice Pražská, zjistili rozbité dopravní značení, které se nacházelo na ostrůvku u hotelu Theresia. Prostřednictvím operačního pracovníka stálé služby MP Kolín byla o zjištěné závadě vyrozuměna SUS Kolín.

Úterý, 27. listopad 2018

V čase 07:30 hodin se na služebnu Městské policie Kolín dostavil občan a přinesl nalezenou peněženku, která obsahovala doklady a větší finanční hotovost. Občan z Kolína ji v ulici Plynárenská nalezl při venčení svého psa. Strážníci nalezenou věc, po nezbytné administrativě, od poctivého nálezce převzali a zjistili telefonní číslo na majitelku. Ta si peněženku převzala na služebně MP Kolín – ulice Kutnohorská.

Při kontrolní činnosti zjistili okrskoví strážníci poškozené dopravní značení DZ P4 – „Dej přednost v jízdě“, které se nachází poblíž budovy č. p. 894 v ulici Klejnarská. Provedena fotodokumentace události, která bude předána ve smyslu nahledané závady.

V čase 08:20 hodin byla autohlídka MP Kolín požádána řidičem nákladního vozidla, aby mu strážníci vysvětlili cestu. Řidič španělské národnosti se potřeboval dostat do firmy Gefko, která sídlí v zóně Ovčáry. Strážníci zvolili nejjednodušší a nejrychlejší řešení a řidiče k uvedené firmě doprovodili služebním vozidlem. Muž byl velmi šťastný a nešetřil slovem „GRACIAS“.

Pondělí, 26. listopad 2018

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, zjistili okrskoví strážníci poškozenou vrchní část lampy veřejného osvětlení (č. 4), která se nachází v ulici Školská (u č. p. 188). Provedena fotodokumentace události, která bude předána ve smyslu nahledané závady.

V čase 22:05 hodin oznámili telefonicky na linku 156 občané, že se v prvním patře domu v ulici Podskalská (č. p. 1356) válí nějaký opilý muž. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Muže z Prahy, který se v prostoru 1. patra domu povaloval, strážníci vykázali z místa s tím, že si obyvatelé domu jeho přítomnost zde nepřejí.

Neděle, 25. listopad 2018

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, byla v ulici Zámecká (u č. p. 87) zjištěna poškozená dlažba. Provedena fotodokumentace události, která bude předána ve smyslu nahledané závady.

V čase 17:15 hodin prováděla hlídka MP Kolín, na žádost správce, asistenci při vykázání problémových opilých osob z jedné místní ubytovny. Jednalo se o čtyři muže slovenské národnosti. Tyto osoby, po vykázání z ubytovny, nasedly do vozidla Ford Tranzit. Vzhledem k tomu, že odjíždějící hlídka Městské policie Kolín pojala důvodné podezření, že opilé osoby s vozidlem z místa odjedou, strážníci místo opustili a vyčkali v ulici Brankovická – u vjezdu ke Stapu. Chvíli poté již okolo hlídky strážníků projelo ono zmíněné vozidlo Ford Tranzit. Strážníci vozidlo zákonným způsobem zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladu totožnosti a dokladu potřebného k řízení vozidla. Z muže byl cítit alkohol, také jeho pohyby a mluva vykazovaly požití návykové látky – alkoholu. Z důvodného podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky. Ta si také celou událost od strážníků převzala, neboť bylo u řidiče zjištěno požití alkoholického nápoje – a to hodnota provedené dechové zkoušky = 2, 66 ‰ v dechu.